fbpx

Paweł Kaczmarczyk, Jarosław Guc

Praktyk Biznesu, właściciel firmy szkoleniowej
Ekspert Eurokreator
Manager, trener, mówca publiczny, wykładowca na studiach zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, ekspert w zakresie zarządzania. CEO i Spiritus Movens Zadowolenia i Satysfakcji Klientów w New Open Way Advisory.
Jego specjalnością jest Zarządzanie Przez Wartości, humanistyczne zarządzanie organizacjami i budowanie zaangażowania pracowników. To o czym mówi podczas szkoleń, konferencji i wykładów zna z własnej praktyki zawodowej i badań w ramach studiów doktorskich.
Od 15 lat zajmuje się zarządzaniem projektami, organizacjami oraz zespołami ludzi. Prowadząc firmy doradcze ALPA Consulting i NOW-A  zrealizował z zespołem ekspertów ponad 20 projektów dla firm i instytucji w Polsce i na świecie.
Doświadczenie w zakresie wystąpień publicznych zdobywa przez ostatnie 10 lat jako rzecznik kampanii społecznych, wykładowca, prezenter i moderator konferencji oraz debat

Praktyk Biznesu, właściciel firmy szkoleniowej
Manager, mentor, mówca publiczny, ekspert w zakresie zarządzania, marketingu i komunikacji. Współzałożyciel –   Dyrektor ds. Serca i Szczęścia – Naczelny Myśliciel  w New Open Way Advisory. Jego specjalnością jest organizacja i wspieranie komunikacji, rozwój i zastosowania kompetencji miękkich, niestereotypowa, nieschematyczna ocena zjawisk, alternatywne techniki myślenia, zmiana paradygmatów myślowych, twórcze zastosowania nowoczesnego myślenia do oceny i rozwiązywania problemów oraz moderowania dyskursów i prac zespołowych.
W swojej karierze zawodowej , obok prowadzonej pracy doradczej,  był m.in. szefem promocji ogólnopolskiego radia, szefem marketingu spółki giełdowej, szefem marketingu i sprzedaży, członkiem zarządu firmy produkcyjnej, dziennikarzem,  właścicielem firmy promotorskiej, producentem programów i reklam radiowych i telewizyjnych, organizatorem akcji społecznych  i ekspertem w mediach.

Metodologia szkolenia
– Dialog i dyskurs jako narzędzia komunikacji i porozumienia
– Model odkrywania Sensu firmy
– Model budowania złotego kręgu firmy według modelu Simona Sinka
– Model komunikacji opartej o Sens Simon Sinek
– Strategia budowania relacji z klientami i otoczeniem biznesowym w oparciu o DLACZEGO
– Wystąpienia inspiracyjne i motywowanie
– Ćwiczenia praktyczne w zespole
– Samodzielna praca koncepcyjna
– Praca w małych grupach
– Dialog i dyskurs z moderowaniem
– Case Study
– mMini-wykład

Wprowadzenie
Dlaczego niektórzy liderzy i organizacje są w stanie wzbudzić większą lojalność i zaangażowanie wśród klientów i pracowników? W jaki sposób są w stanie osiągnąć i utrzymać ponadstandardowe sukcesy przez lata?

Niezależnie od tego, czy zdają sobie z tego sprawę, czy nie, wszyscy wspaniali i inspirujący liderzy i organizacje myślą, działają i komunikują się w podobny sposób…. i jest to całkowite przeciwieństwo tego jak działa cała reszta.

Każda organizacja na planecie, nawet nasza własna kariera, funkcjonują na trzech poziomach:
1.Co robimy?
2 Jak to robimy?
3. Dlaczego to robimy?

W trakcie szkolenia Uczestnicy zapoznają się z modelem postrzegania działania  firmy przez WHY (DLACZEGO) autorstwa międzynarodowego eksperta w zakresie przywództwa Simona Sinka. Uniwersalność modelu „Złotego Kręgu” wspiera firmy, ludzi, rodziny, społeczności. Uczestnicy treningu, w kolejnych ćwiczeniach nauczą się wypracowywania swojego życiowego i firmowego „DLACZEGO”, zdobędą wiedzę teoretyczną, która pomoże im inspirować i motywować siebie, współpracowników, klientów i partnerów biznesowych. Przećwiczą pozyskaną wiedzę w praktycznych zadaniach i nauczą się nowych metod komunikacji między pracownikami, z klientami i otoczeniem firmy. Zdobywszy wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie odkrywania sensu osobistego i firmy oraz komunikacji w zespole i z otoczeniem firmy Uczestnicy wejdą na wyższy poziom wtajemniczenia w zakresie rozwoju firmy poprzez tworzenie.

Bogdan Sosnowski

Certyfikowany Coach ICC, Master NLP, Magister Europeistyki, Absolwent IESE Business School University of Navarra, uczestnik programu Challenger – Imapct, uczestnik programu Coachning Cleaning – Corporate Coach U. 11 lat zarządzał kanałem zewnętrznych doradców biznesowych firmy PLAY (P4 Spóka z o.o.) 750 osób, przekraczając wszystkie założenia budżetowe przez 11 lat. Jest ekspertem w zakresie budowania i zarządzania zespołem, budowania struktur rozproszonych, budowania i analizy procesów sprzedażowych, komunikacji w zespole, procesu sprzedażowego, personal brandingu. Mówca BTI – Brian Tracy International, Sales Angels.

×
×

Dr Tomasz Kozłowski,
socjolog, trener, nauczyciel akademicki. Ekspert w obszarach kultury organizacyjnej, motywacji oraz zarządzanie emocjami i czasem. Popularyzator kompetencji miękkich. Prócz szkoleń biznesowych mocno zaangażowany w działania fundacji Bonum Humanum, w ramach której opracowuje programy i szkolenia profilaktyczne dla szkół podstawowych i liceów. Aktywny felietonista. Publikował w takich tytułach jak „Coaching”, „Dyrektor Szkoły”, „Wczesna Edukacja”, „Personel Plus” i inne.

×

Arkadiusz Bednarski
Trener i Doradca biznesowy specjalizujący się w szkoleniach ze sprzedaży, komunikacji, negocjacji oraz w szkoleniach specjalistycznych dla kadr menedżerskich. Przyczynił się do rozwoju wielu firm. Prowadzi autorskie seminaria i szkolenia sprzedażowe w Polsce i za granicą (USA, Kanada, UK, Niemcy, Szwecja). Arkadiusz Bednarski jest członkiem międzynarodowego zespołu ekspertów w Warsaw Negotiation Round

×

Program szkolenia
1. Co wpływa na nasz optymizm i pesymizm?
2. Jakie substancje wpływają na nasz mózg
3. W jaki sposób powstają połączenia neuronowe
4. Jak wpływać na swoje nastawienie
5. Co się dzieje na poziomie intelektualnym co na emocjonalnym
6. Jakie narzędzia służą do zmiany stanu
7. Jeśli wiesz więcej możesz więcej zrobić
8. Jak pracować nad swoją osobowością
9. Czym różnią się ludzie odnoszący sukcesy
10. Na czym polega architektura emocjonalna
11. Rozwój jako cel.

×

Paweł Kaczmarczyk
Magister, stypendysta w ESSCA Angers w ramach programu Socrates Erasmus, doktorant na wydziale zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, stypendium za osiągnięcia. 7,5 roku doświadczenia jako Dyrektor Rozwoju Konfederacji Pracodawców Lewiatan, ponad rok na stanowisku Dyrektora Zarządzającego ECDP Group. 13 lat doświadczenia w prowadzeniu własnej firmy, zarządzania projektami i budowania relacji z partnerami. Autor publikacji „Rola wartości w przedsiębiorstwie – wpływ na zarządzanie przedsiębiorstwem”, Modern Management Review, 2018.

×

Program:
W trakcie warsztatu przećwiczysz:
1. Test orientacji życiowej
2. Uwagę selektywną, która wpływa na Twój nastrój
3. Umiejętność koncentracji 4. Jak uczyć swój mózg
5. Jak obalać swoje tezy aby tworzyć nowe przestrzenie kreacji i rozwoju
6.Jak budować nowe połączenia w mózgu
7. Jak relaksować i wylogować mózg aby służył Ci lepiej
8. Autoprogramowanie w celu długoterminowych korzyści
9. Pozytywne myślenie a pozytywne działanie
10. Jak budować otoczenie, które Cię wspiera – kogo zaprosić do współpracy

×
×
×

Program szkolenia:
• Czym jest czas i dlaczego tak trudno nim „zarządzać”. Złodzieje czasu oraz jak ich unikać.
• Zadania, notatki, do zrobienia i jak to działa w praktyce?
• Rodzaje zadań i ich hierarchizacja.
• System wartości i jego wpływ na efektywne wykorzystanie czasu.
• Zasada 60/40 vs 70/30 w praktyce zarządzania sobą w czasie.
• Czym są obszary skupienia i ich strategiczny wpływ na planowanie i zarządzanie priorytetami.
• Określanie własnych obszarów skupienia.
• CKN – Czas Którego Nie masz. Jak wykorzystać posiadane zasoby czasu do zwiększenia wydajności.
• Krzywe wydajności dobowej oraz zakłóceń dnia oraz ich praktyczne wykorzystywanie
• Jak panować nas czasem w czasie kryzysu.
• Zarządzanie sprawami nagłymi.
Warsztat: planowanie w praktyce w cyklu miesięcznym, tygodniowym, dziennym w oparciu o obszary rozwoju, cele i sprawy bieżące. Praca indywidualna.

×
×

Program:
W trakcie szkolenia dowiesz się jak:
1. W prosty sposób działa chemia mózgu
2. Jak na nowo określić cele
3. Z jakiego powodu metoda SMART to za MAŁO
4. Jak poszukiwać nowych pomysłów dzięki NARZĘDZIOM
5. Jak wykorzystać kreację, której masz w sobie potężną ilość
6. Jakie przekonania Cie blokują i jak je zwalczać
7. Z jakiego powodu warto wylogować mózg aby był bardziej produktywny
8. Jak zmieniać siebie małymi krokami
9. Co wpływa na Twoje samopoczucie
10. Jak zmieniać swój stan psychiczny każdego dnia, w każdym momencie kiedy chcesz
11. PRZEĆWICZYSZ NA ŻYWO I OD RAZU

×

Marek Skała

Trener warsztatowy, coach, mówca inspiracyjny. Właściciel firmy szkoleniowej MEGALIT – Instytut Szkoleń. Od 25 lat prowadzi projekty szkoleniowe i rozwojowe dla największych polskich i światowych koncernów. Moderator warsztatów strategicznych. Autor książek i dziennikarz – publicysta, napisał kilkaset tekstów z zakresu biznesu. Oraz trzy bestsellery „Psychologia Zmiany – rzecz dla wściekniętych”, „Manipulacja Odczarowana” oraz „77Historii, które moa dać Ci kopa w życiu i biznesie”. Nagrody: Ostre Pióro BCC, Proton 2012 dla najlepszego edukatora w branży PR. Prowadzi gościnnie zajęcia z PR i HR na kilku uczelniach w kraju. Osobowość Roku 2015 miesięcznika Osobowości i Sukcesy. Współzałożyciel Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Członkostwo w ICF oraz International Federation of Journalists. W 2019 otrzymał nagrodę Złotego Pióra w Wiedniu

×

Program szkolenia
1. Covey – guru automotywacji i motywacji – jak powstała idea 7 nawyków.
2. Mikroingerencje – i makroefekty – jak drobnymi zmianami zmienić naprawdę wile.
3. Praktyczne warsztaty wprowadzania nawyków „indywidualnych”: Nawyk 1 – Bądź proaktywny, Nawyk 2 – Zaczynaj z wizją końca, Nawyk 3 – Rób najpierw to, co najważniejsze
4. Praktyczne warsztaty wprowadzania nawyków „zwycięstwa publicznego”: Nawyk 4 – Myśl w kategoriach Wygrana – Wygrana, Nawyk 5 Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumianym, Nawyk 6 – Twórz synergię.
5. Nawyk 7 – dbaj o siebie, „ostrz piłę”.
6. Opracowanie własnego „Indywidualnego Planu 7 Nawyków” przez Uczestników.
7. Pętla nawykowa i jak z niej skorzystać?

×
×